Jdi na obsah Jdi na menu
 


Toyota Avensis 1997 - nový model

 

Celý článek nově na:

 

www.autostories.cz

 

     V nabídce Toyoty na evropském trhu střídá zástupce střední třídy Carinu E nový typ, který dostal jméno Avensis. Na tuzemském trhu se začne prodávat ve všech třech provedeních, tedy jako sedan, liftback i kombi. K dispozici budou tři motory, dva zážehové 1.6 a 2.0 doplněné přeplňovaným vznětovým dvoulitrem.

TOYOTA Avensis 1.6 (1998-2000) Front + links

     Nehledejte ve jménu Avensis žádnou paralelu s historií či současností. Jméno je zbrusu nové a mělo by pro potenciálního zájemce znamenta to samé, co nový automobil. Tedy příchuť nepoznaného, moderního a lákajícího k vyzkoušení.

TOYOTA Avensis 1.6 (1998-2000) Front + links

     V ostré konkurenci vozů nejen japonských značek bude mít Toyota Avensis těžkou cestu ke slávě. Nicméně jak jsme se mohli přesvědčit na konci listopadu při novinářské premiéře v uplakaném Nice, rozhodně není bez nadějí a dokonce by se mohla stát klíčem, který by měl pomoci Toyotě Motor Czech odemknout zatím zapovězenou komnatu k jejímu cíli stát se mezi importéry japonských vozů v Čechách a na Slovensku jedničkou.

TOYOTA Avensis 1.6 (1998-2000) Front + rechts

     Podobně jako u nové verze typu Corolla má také avensis stupně výbavy pojmenované. I v nejjedodušším provedení patřícím do skupiny Linea Terra však najdeme dvojici airbagů, ABS či elektricky ovládaná přední okna. Povedeným kouskem jsou přední sedadla, ale i celkový dojem z interiéru je mnohem lepší než u Cariny. Ty tam jsou vibrace nebo lacině působící materiály. A luxusní výbava Linea Sol rozzáří slunečním jasem i ty největší škarohlídy. V interiéru navíc nechybějí důmyslně řešené odkládací prostory, samozřejmostí je přehledná přístrojová deska s digitálními ukazateli počtu ujetých kilometrů a dalších údajů.

TOYOTA Avensis 1.6 (1998-2000) Heck + links

     Standardně dodávané vzduchové vaky a ABS nejsou náhodou. Toyota známá svou precizností, udělala při konstrukci avensisu další krok kupředu v péči o bezpečnost posádky. Tuhá karoserie, vylepšené zavěšení kol v neposlední řadě dynamické motory dávají vozu velice dobré jízdní vlastnosti. K dobrému pocitu posádky v nemalé míře napomáhá i velice nízká hladina vnitřního hluku.

TOYOTA Avensis 1.6 (1998-2000) Heck + rechts

     Toyota Avensis se vyrábí ve Velké Británii a tamní továrna by měla v příštím roce zvýšit produkci na 200 000 vyrobených vozů včetně typu Corolla.

TOYOTA Avensis 1.6 (1998-2000) Front

Cena v době testu nebyla známá.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Mail list


Archiv

Kalendář
<< červenec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 461812
Měsíc: 3209
Den: 98