Jdi na obsah Jdi na menu
 


Toyota Land Cruiser 90 3.4i GXL 1997 - TEST

 

Celý článek nově na:

 

www.autostories.cz

 

     Toyota Land Cruiser 90 3.4i se špičkovou výbavou GXL nabízí téměř vše, co lze od luxusního off-roadu očekávat.

Toyota Land Cruiser

     Loňská novinka mezi terénními automobily, Toyota Land Cruiser 90, se poměrně rychle etablovala na českém trhu. Náš test nyní absolvovalo špičkové provedení tohoto off-roadu opatřené nejvyšším stupněm výbavy GXL a výkonným zážehovým motorem 3.4i V6. Doplňme, že s uvedenou výbavou se prodává též verze poháněná motorem 3.0 TD.

Toyota Land Cruiser

     Vzhledem se provedení Land Cruiser 90 neliší od svých chudších sourozenců. Karoserie testovaného vozu byla opatřena kombinací světlejších a tmavších barev, charakter off-roadu podtrhoval ochranný rám z chromovaných trubek na přídi i po bocích vozu a litá kola s líbivým pětipaprskovým vzorem. Majestátnost Land Cruiseru 90 s nejbohatší výbavou však vynikla po usednutí do prostorné kabiny s koženým čalouněním v citlivě sladěných šedých tónech. Výraz luxusu posilovalo také dřevěné obložení palubní desky a středové konzoly, které jsou přehledně uspořádány. Pozornost upoutají přístroje určené výhradně pro terénní automobily: sdružený podélný a příčný sklonoměr spolu s kompasem. Doplňuje je vícefunkční displej zobrazující nejrůznější údaje od vnější teploty a atmosférického tlaku přes výšku až po průměrnou rychlost jízdy. Přístroje jsou soustředěny do kapličky uprostřed palubní desky a není nezajímavé, že jde o displeje z tekutých krystalů. Přední sedadla s koženým potahem jsou pohodlná a mají dobré boční vedení, ani cestující vzadu si na nedostatek komfortu nemohou stěžovat. Výbava GXL dále zahrnuje například airbag pro řidiče a spolujezdce, samočinnou klimatizaci, audiosoupravu se čtyřmi reproduktory či tempomat. Zákazník si za příplatek může pořídit jen metalízu, neboť prakticky všechny myslitelné prvky komfortu a bezpečnosti land Cruiser 90 3.4i GLX již obsahuje.

Toyota Land Cruiser

     Kombinace samočinné čtyřstupňové převodovky a terénního automobilu v nás zpočátku vzbuzovala nedůvěru. Jak jsme se však přesvědčili i při jízdě v obtížnějším terénu, toto spojení není na závadu. Uvedené ústrojí má navíc kvalitní regulační elektroniku, která se kromě dalších funkcí stará o optimální řazení. Ve výbavě Land Cruiser 90 nechybí ani dvoujstupňová přídavná převodovka se závěrkami mezinápravového a zadního diferenciálu. Přesto tento luxusní vůz podobně jako drtivá většina ostatních off-roadů spíše zdobí ulice měst a letovisek. Spokojeni jsme byli též se zážehovým vidlicovým šestiválcem 3,4 l/131 kW, jenž se vyznačuje příkladně kultivovaným během. Ani z hlediska jízdních vlastností nelze 90-ce nic významného vytknout. Přestože má tento vůz komfortní pérování, je při průjezdu zatáčkami dostatečně stabilní. Kotoučové brzdy s vnitřním chlazením jsou navýsost účinné a totéž platí i o posilovači řízení. A tak lze za nectnost Land Cruiser 90 3.4i GLX považovat jen poměrně vysokou spotřebou paliva, neboť jsme tovární kombinovanou hodnotu 14,1 l bezolovnatého benzinu na 100 km výrazně překročili.

Cena v době testu činila 1 542 000,- Kč

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Mail list


Archiv

Kalendář
<< červenec / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 461811
Měsíc: 3208
Den: 97